TOP 10 – gdzie zjeść smacznie i tanio w Rzymie

TOP 10 – gdzie zjeść smacznie i tanio w Rzymie

Włoska kuchnia jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych na świecie, i chociaż prawie w każdym mieście możemy znaleźć restaurację włoską warto jednak spróbować tej prawdziwej! Bo Włochy to nie tylko pizza i makaron, to 20 regionów które mają swoje tradycyjne potrawy. Oprócz pizzy i pasty warto spróbować takich potraw jak risotto, ravioli, bruschetta, focaccia, sery (parmezan, mozzarella, gorgonzola, ricotta i inne), salami, prosciutto, pesto, panini, panna cotta, tiramisu, lody, no i oczywiście prawdziwe włoskie wino. Jak widać lista nie mała, i żeby nie wydać za dużo pieniędzy na posiłki w restauracjach „dla turystów”, przedstawiamy listę miejsc gdzie można posmakować pysznych włoskich potraw za przystępną cenę.

1. Panino Divino


Adres: Via dei Gracchi, 11a, 00192 Roma RM

Panino Divino Rzym


Panini to słynna włoska kanapka na ciepło, zwykle przygotowywana z ciabatty. Chrupiące i pyszne Panini z dodatkami włoskich serów i wędlin. Można dodatkowo kupić lampkę wina i wybrać się na piknik do parku.
Za panini zapłacimy 5-6 euro w zależności od składników.

2. Pinsere


Adres: Via Flavia, 98, 00187 Roma RM

Pinsere Rzym


Restauracja serwuje antyczną odmianę pizzy – pinsę. Trzeba być przygotowanym do stania w kolejce, miejsce jest prawie zawsze zatłoczone. No i warto wiedzieć że w restauracji miejsc siedzących nie ma. Za pinsę zapłacimy ok. 5 euro, można sobie wybrać kilka kawałków różnych rodzajów.

3. Pastasciutta


Adres: Via delle Grazie, 5, 00193 Roma RM

Pastasciutta Rzym


Zjemy tutaj świeży makaron przygotowany na naszych oczach. Wybór niewielki, tylko 6 rodzajów makaronu i pasujące do niego sosy, ale kolejka z 20-40 osób na ulicy znaczy jedno – warto czekać! Porcja pasty kosztuje od 4 – 6 euro.

4. Sant"eustachio Il Caffè


Adres: Piazza di S. Eustachio, 82, 00186 Roma

Sant


Jest to mała kawiarenka schowana wśród budynków, trudno ją nawet zauważyć. Zdecydowanie warto napić się tam kawy, posmakować włoskiego „cornetto”. W kawiarni w większości są miejscowi, nie spotkacie tutaj natłoku turystów. Cena za kawę ( w zależności od typu) waha się od 1 do 2 euro.

5. I Suppli


Adres: Via di S. Francesco a Ripa, 137, 00153 Roma RM

I Suppli Rzym


W restauracji można kupić i pizzę i makaron, ale najpopularniejszym daniem są supii – kulki ryżowe przygotowane z sosem pomidorowym, w środku z mozzarellą lub mięsem. Ceny za dania są niskie jak na Rzym, zaczynają się od 1 euro. Można zamawiać połowę porcji.

6. La Cannoleria Siciliana


Adres: Piazza dei Re di Roma, 10, 00183 Roma RM

La Cannoleria Siciliana Rzym


Jak wynika z nazwy w tej restauracji głównym deserem są cannoli - sycylijskie rurki z kremem ricotta. Rurki robione są z ciasta faworkowego i nadziewane ricottą i innymi pysznościami. Najbardziej popularne są cannoli z pistacjami. Cena cannoli – 2,5 – 3 euro.

7. La Prosciutteria Trastevere


Adres: Via della Scala, 71, 00153 Roma RM

La Prosciutteria Trastevere


Można tutaj zamówić panini, bruschette, makaron, sałatki, wędliny i sery. Restauracja słynie głównie z tych ostatnich – desek wędlin i serów (5 EUR – mała deska, 10 EUR – średnia, 15 EUR – dużo).

8. Dar Poeta


Adres: Vicolo del Bologna, 45, 00153 Roma RM

Dar Poeta


Znana pizzeria nie tylko wśród miejscowych ale również wśród turystów. Pizza w tym miejscu jest wypiekana w piecu opalanym drewnem. Cena za pizzę waha się od 5-9 EUR, wszystko zależy od składników. Sałatki i antipasti kosztują od 5 EUR do 9.50 EUR.

9. La Boccaccia


Adres: Via di Santa Dorotea, 2, 00153 Roma RM

La Boccaccia


W tej restauracji można kupić pizzę na kawałki. Duży wybór za przystępną cenę. Za kawałek pizzy zapłacimy od 1 do 2 EUR, wszystko zależy od rodzaju.

10. Fatamorgana


Adres: Piazza degli Zingari, 5, 00184 Roma RM

Fatamorgana


Posmakować prawdziwych włoskich lodów w Fatamorgana można aż w 8 lokalizacjach w Rzymie. Cena gałki – 1 EUR. Do wyboru jest 30 smaków domowych lodów zrobionych z naturalnych składników.

Zobacz także

GRA PLANSZOWA

Master Of City London
Gra Master of city London
Gra Master of city London

Master of City to seria gier, która pomoże Ci zwiedzić największe miasta na świecie. Londyn, Paryż, Rzym, Nowy Jork i inne metropolie kryją w sobie wiele ciekawostek. W jednej chwili możesz znaleźć się tam wraz z rodziną lub przyjaciółmi. Formuła gry jest oparta na rywalizacji, co wywołuje zaangażowanie i emocje, które ułatwią Ci zapamiętywanie ciekawostek oraz anegdot zwiazanych z miastem.

Zobacz filmy

Warto przeczytać